Polish Flag

Jeśli jesteś Polakiem, nadal możesz głosować w Wielkiej Brytanii. Jedyne co musisz posiadać to Settled lub tylko Pre-Settled status. Nie musisz być obywatelem Wielkiej Brytanii aby głosować w wyborach lokalnych, takich jak te, które odbywać się będą 4 maja.

Potrzebujesz jedynie dokumentu tożsamości ze zdjęciem, takich jak dowód osobisty lub prawo jazdy/paszport. Nawet polskie prawo jazdy/dowód osobisty jest odpowiedni. Ważne żeby było tam Twoje zdjęcie.

Jeśli jesteś już zarejestrowanym wyborcą, powinieneś otrzymać kartę do głosowania pocztą.  Jedyne co musisz zrobić to zanieść ją do lokalu wyborczego z dokumentem tożsamości ze swoim zdjęciem i wybrać kogoś kto będzie Cię reprezentować.

Twój głos się liczy i ważne abyś głosował. Nawet jeśli nie jesteś obywatelem Wielkiej Brytanii, ludzie w Radzie Miasta będą Cię reprezentować. Musisz się upewnić, że wybrani radni będą dbać o Twoje najlepsze interesy.

Potrzebujesz porady lub pomocy? Moja żona, Beata Stachowska jest Polką i może z Tobą porozmawiać: beata@oneclickwsm.co.uk

Jeśli zamiast tego chcesz porozmawiać ze mną, jestem Dave Morgan i czekam pod adresem: dave@oneclickwsm.co.uk

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *